Pora chłodów i krótkiego dnia to spore obciążenie dla organizmu lekko rozleniwionego organizmu po wakacjach. Ogólne samopoczucia obniża się co odbija się na stanie naszego zdrowia oraz kondycji skóry. Dziś w trosce o skórę przygotowałam krótki materiał jak w domu lub gabinecie kosmetycznym zadbać o prawidłowe nawilżenie. Zabiegi z wykorzystaniem okluzji dają zaskakująco dobre efekty głębokiego nawilżenia. Zachęcam by w tym sezonie do domowej rutyny pielęgnacyjnej włączyć na okres jesieni i zimy pielęgnację okolic twarzy szyi i dłoni z udziałem masek lub preparatów hamujących odprowadzanie wody z powierzchni skóry.
Nieświadomie część z nas  stosuje tą metodę na ustach nakładając sztyft z filtrem zapobiegający ich wysychaniu i pękaniu.

Dla kogo metoda okluzyjna?

Zabieg z maską okluzyjną dedykowany jest skórze  normalnej, suchej, dojrzałej z pierwszymi oznakami starzenia się bez zmian trądzikowych lub innych stanów zapalnych czy chorobowych. Podczas zabiegu z zachowaniem okluzji może dojść do tzw. zapychania porów co sprzyja pojawianiu się wyprysków i zanieczyszczeń na powierzchni skóry twarzy. Preparaty do przygotowania tego typu zabiegu mają w składzie woski, wazelinę, skwaleny, oleje mineralne lub parafinę (stosowaną głównie do rąk), ich zadaniem jest stworzenie płaszcza, który zapobiega utracie wody z powierzchni skóry.

Zabieg wykonujemy raz w tygodniu, na uprzednio starannie oczyszczoną skórę nakładamy serum do naszego typu cery, które będzie się lepiej wchłaniało pod maską i tu do wyboru: kolagenową, algową, czy do pielęgnacji dłoni parafinową.

Po zdjęciu maski należy nanieść krem z kwasem hialuronowym lub krem z ceramidami, aby utrzymać ochronny film na powierzchni skóry. Uzyskamy natychmiastowy efekt miękkiej wygładzonej skóry.

W zabiegach ważna jest konsekwencja, wówczas efekty utrzymują się dłużej i przynoszą porządane rezultaty. Stajemy się w końcu właścicielkami dobrze nawilżonej ,odżywionej i ujędrnionej skóry, ale przede wszystkim skóry chronionej przed czynnikami zewnętrznymi.

A na wiosnę przebudzimy się z mniejszą ilością zmarszczek i zapobiegniemy łuszczącej się skórze.

Masz tyle na ile sobie pozwolisz.

Dobrego dnia.