Masz problemy z suchą skórą? Jesteś po 40 roku życia a twój metabolizm zwolnił? Warto przeczytać ten wpis.

Olej z nasion ogórecznika lekarskiego ma wiele właściwości prozdrowotnych. Ważną kwestią jest również to, że mogę go wykorzystać do masażu twarzy ponieważ ma działanie antyoksydacyjne, przeciwzmarszczkowe oraz przeciwdziała zmianą trądzikowym. Często dermatolodzy w terapii trądziku pospolitego czy różowatego zalecają dodatkowo suplementację tego zioła dla podniesienia poziomu nawilżenia skóry i przeciwdziałaniu stanom zapalnym.

Olej z ogórecznika lekarskiego i jego kilka istotnych właściwości.

Największy skarb roślin kryje się w ich nasionach, w tym przypadku nie może być inaczej. Wytłoczony na zimno olej z nasion ogórecznika posiada bardzo cenną boragoglandynę czyli wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych. Po czterdziestym roku życia o czym sama się przekonuję, organizm potrzebuje wsparcia. Kwas linolenowy zawarty w oleju z ogórecznika pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu LDL tym samym normalizując dobry cholesterol HDL oczyszczając żyły i zapobiegając miażdżycy. Kobietą w okresie przed menopauzą towarzyszy wiele dolegliwości, które pojawiają się i znikają albo uporczywie nawracają i skutecznie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu. Badania pokazują, że zawarty w nasionach tej rośliny magnez w parze z kwasami tłuszczowymi pomaga unormować gospodarkę hormonalną co w efekcie przekłada się na lepszy nastrój i spokojniejszy sen.

Gdy skóra potrzebuje wsparcia.

W wieku dojrzałym kobiety często narzekają na pogorszenie stanu skóry, która z wiekiem staje się wrażliwsza i kapryśna. Coraz trudniej dobrać kosmetyk, który nie podrażnia tak wymagającej skóry. Preparaty na bazie ogórecznika będą doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji. Zawarte w roślinie taniny i kwasy tłuszczowe skutecznie zapobiegają w zaczopowaniu porów oraz zmniejszają powierzchowne stany zapalne, które mogą prowadzić do rozwoju trądziku różowatego lub przebarwień. Stosowanie oleju z tej rośliny wspomaga łagodzenie egzem skórnych czy łuszczycy. Często jest zalecany przy terapii sterydowej jako środek wspomagający, a bywa, że kuracja sterydowa jest zastąpiona stosowaniem oleju z ogórecznika przynosząc widoczne efekty w poprawie kondycji skóry.

Korzystaj z natury by wesprzeć codzienną pielęgnację.

Kwas gamma linolenowy jak i flawonoidy zawarte w roślinie stanowią wsparcie w terapii przeciw kruchym naczyniom. To świetna wiadomość ponieważ z wiekim nasze naczynia stają się słabsze co objawia się w postaci nieestetycznych pajączków. Poza tym olej można z powodzeniem wcierać w paznokcie czy skórę głowy i włosy, a regularnie stosowany sprawi, że będą one dobrze nawilżone, mocne i zdrowe.

Kupując olej z ogórecznika patrzcie na certyfikaty, ważne aby preparat, który ma nas wspierać i działać jak lekarstwo był w 100% naturalny i ekologiczny.