Potrzebujesz wyregulować w naturalny sposób pracę hormonów? Zapraszam do lektury:)

Ta cudowna roślina o miłym zapachu i pięknej barwie, kryje w sobie wiele cennych składników.
Jej kolor przyciąga mnie jak pszczołę. Gdy odkryłam bogactwo jej dobroczynnych właściwości, rozpoczęłam kurację sporządzając napary z kwiatów. Na szczęście kwitnie do września więc jest sporo czasu aby ją zebrać i ususzyć.
Koniczyna ma wiele substancji czynnych, w tym izoflawony, które wiernie naśladują 17-beta-estradiolu żeńskiego hormonu płciowego, dlatego zyskała ogromną popularność w łagodzeniu objawów menopauzy.

Regulacja gospodarki hormonalnej.

Zawarta w kwiatach kwertycyna ma właściwości antyoksydacyjne, a więc w dużym uproszczeniu za jej sprawą spowolnione zostają procesy starzenia się organizmu.
Posiada zaskakująco dużą ilość minerałów i witamin, które wpływają na poprawę stanu skóry, włosów i paznokci. Wymienia się tutaj witaminę A, E i C oraz miedź, fosfor, żelazo, potas, magnez, wapń.
Wymarzone połączenie wielu niezbędnych składników zwłaszcza dla kobiety po 40 roku życia. To właśnie wtedy my kobiety zaczynamy szukać cennych składników, które uzupełnią naszą codzienną dietę coraz bardziej wyjałowioną z witamin i minerałów. Wspomaganie się dobrymi ekstraktami, nalewkami czy suszem jest dobrą strategią by poprawić jakość swego życia.
Medycyna nie leczy menopauzy, a jej objawy mogą być bardzo uciążliwe, dlatego warto sięgać po różne sposoby pomocy a fitoterapia stanowi alternatywę dla hormonalnej terapii zastępczej. 

Normalizacja profilu lipidowego i układu kostnego.

Izoflawony koniczyny czerwonej normalizują poziom cholesterolu, co przekłada się na mniejsze ryzyko rozwoju miażdżycy i jej powikłań jak zawał, udar mózgu czy nadciśnienie.
Okres menopauzy to rownież pogorszenie kondycji kości spadek ich gęstości, co sprzyja rozwojowi osteoporozy. Suplementacja czerwonej koniczyny wśród grupy testowej kobiet pokazała, że czynnik zagęszczenia kości się poprawił.

Poprawa nastroju.

Wahania nastrojów, uczucie “utraty kobiecości”, lęki czy depresja to objawy mogące towarzyszyć kobietom wraz ze spadkiem estrogenu w okresie przed menopauzą. Tu również z pomocą przychodzi czerwona koniczyna, która redukuje pogorszenie kondycji psychicznej. Wycisza i obniża ogólne napięcie.

Z całego serca polecam napar ze świeżych kwiatów czerwonej koniczyny. Ale również zrobienie zapasu w postaci suszu.

Na zdrowie.